luni, 20 august 2012

"U" Cluj 17-40 CSM Bucuresti

In primul meci din cadrul play-out-ul Super Ligii Nationale de rugby, elevii antrenati de Horica Hampea si Cristian Sauan au pierdut meciul disputat impotriva formatiei CSM Bucuresti cu scorul de 17-40, la pauza tabela indicand 3-12. Cu un lot deficitar "studentii" clujeni au facut fata bucurestenilor pana in minutul 60 cand scorul era 17-19 pentru CSM, dupa care au cazut atat fizic cat si moral, bucurestenii reusind sa se desprinda prin 3 eseuri in doar cateva minute.

Pentru "U" Cluj au marcat Ciolocoiu (eseu), Utiu (eseu) si Sauan ( o lovitura de pedeapasa si doua transformari).

"U" Cluj a inceput in urmatoarea formula: Mazare, Ciolocoiu, Spataru, Pralea, Paraipan, Sauan (cpt.), Utiu, Petucher, I.Ciparii, Gheta, Ionescu, Ailenei, Martac, Ciocea, Dragoniciu.

Au mai intrat pe parcurs si: Salagean, Boar, Rotar.

Urmatoarea partida va avea loc in data de 25 August, la Bucuresti in compania formatiei Dinamo, meciul fiind transmis in direct de GSP TV de la ora 18:00.