marți, 26 februarie 2013

"U" Cluj 0-1 Steaua Bucuresti

"U" Cluj a pierdut cu scorul de 1-0, primul meci oficial din acest an, impotriva formatiei Steaua Bucuresti.
Steaua a deschis scorul in minutul 37 prin Raul Rusescu, dupa o eroare colectiva a apararii clujene. Pana la pauza nu s-a mai intamplat nimic notabil.

In repriza secunda cele doua echipe au oferit un joc destul de slab, cele mai importante faze avand loc in minutul 63 cand Turcu a respins de pe linia portii si in minutul 84 cand studentii puteau sa egaleze prin Dedu, dupa o gafa a portarului Tatarusanu.

"U" a jucat in formula: Samoila - Ninu, Szilagyi, Ratiu, Turcu - Bucsa, Popa - Buleica, Hidisan, Borza - Apostu.
Antrenor: Ionel Ganea

Steaua a inceput in formula: Tatarusanu - Rapa, Gardos, Chiriches, Latovlevici - Bourceanu, Pintilii - Chipciu, Rusescu, Tanase - Tatu.
Antrenor: Laurentiu Reghecampf

Arbitri: Sebastian Coltescu - Ovidiu Artene şi Alexandru Voda

Spectatori: aproximativ 20 000.