luni, 4 noiembrie 2013

"U" Cluj 83-39 CS For You Bistrita

O noua victorie pentru echipa de baschet masculin Universitatea Cluj. Elevii lui Carmin Popa au trecut duminica, 3 noiembrie, de formatia CS For You Bistrita cu scorul de 83 la 39, in partida din cadrul ultimei etape a turului din Liga I de baschet masculin. "Studentii" au castigat toate cele patru sferturi ale partidei jucate impotriva bistritenilor,astfel: primul act si cel de-al treilea au fost adjudecate clar cu 23-4, respectiv 26-4, in timp ce sfertul secund si ultimul le-au castigat la limita 18-17 si 16-14. Principalii marcatori ai echipei noastre au fost Marius Craciun cu 19 puncte, Sebastian Ionescu si Pop Dragos, ambii cu cate 12, respectiv Bogdan Ciucui cu 10 puncte inscrise. In urma acestei victorii, Universitatea Cluj acumuleaza noua puncte in Seria I cu patru victorii si o singura infrangere, clasandu-se pe pozitia a doua in clasament.